Witaj na Bobofashion

Inspiracje w pokoju Alicji

By Ewelina Krajewska

Posted in , , | Tags : , , , , , , , , , , , , ,

Co kraj to obyczaj i inny styl…

Jak można ciekawie odświeżyć pokój dziecka? Pytanie to nurtuje zapewne większość rodziców. Zamiast kolejnych mebli warto stworzyć w pokoju dziecka nieco wrażeń, pomysłów i inspiracji. Pewien czas temu pokazywałam wam pokój Alicji –  http://bobofashion.pl/moda-i-stylizacje/aranzacje-pokoju-alicji/ Oczywiście nie byłabym sobą gdybym czegoś nie zmieniła. Jak zwykle mam burzę pomysłów, wprost uwielbiam zmiany w aranżacji mieszkania, praktycznie co kilka tygodni mogłabym dokonywać pewnych zmian 🙂

Ciągle coś chodzi mi po głowie, co by tu zmienić choćby w samych detalach czy dekoracjach.

Najlepsze są właśnie częste zmiany detali, które nabierają nowej odsłony aranżacji pokoju dziecka, tak żeby chciało by się z niego w ogóle nie wychodzić .

Wiadomo, mając w domu 4 latkę, która ma już swoje ulubione kolory, a pokój nie może stać się jedynie mamy inspiracją, ale również Alicji, gdzie w szczególności to Ona ma czuć się w nim fantastycznie. Dlatego umiejętnie zestawiałam klasyczne i luksusowe elementy wystroju z mniej cennymi detalami.

Najpierw zaczęłam od zmiany tapety, która jest dość mocno pastelowa jak na taki metraż, lecz kiedy umiejętnie połączyłam resztę kolorystyki stonowanej i spokojnej, wtedy dało mój zamierzony kolorystyczny design pokoju .

W efekcie czego wszystko współgra , każdy mebel, dodatek z pozostałymi dodatkami .

Na takim tle dobrze prezentują się białe meble, które po części sama wykonałam. ??óżko wykonane z palet plus półki ze skrzynek idealnie komponują się w cały design pokoju. Jasne kolory wnętrz są doskonałe dla uzyskania ładu i porządku pokoju dziecka.

Doprawione limonką …..

Kolejnym naszym nowym nabytkiem, który niesamowicie ożywił pokój stał się cudowny fotel w kolorze soczystej limonki od firmy WESTWING. Firma ta słynie z najwyższej jakości produktów i szczyci się dobrym gustem i stylem w aranżowaniu pomieszczeń. Nasz fotel od WESTWING jest bardzo praktyczny, siedzi się w nim rewelacyjnie. Alicja wprost jest nim oczarowana i kiedykolwiek chcemy czytać bajki, bądź kiedy nawet chce odpocząć, już tylko fotel służy jej do takich przyjemności .

Kilka „kropel” limonki we wnętrzu działa tak samo orzeźwiająco na aranżację, jak odrobina soku w letnim koktajlu. Limonkowa „plama” w pokoju dziecka sprawi, że subtelność, prostota, uzyskają pełny elegancki wygląd .

Ograniczenie nadmiaru aranżacji mieszkania to mój niezmienna zasada. Prostota, oszczędności zdobień, eliminowanie zbędnych przedmiotów stoi w przeciwności z przepychem przyciągającym wzrok , który to jednocześnie wprowadza do wnętrz chaos.

Dlatego tak jak i dodatki w postaci jasnej pościeli z cudownymi
stonowanymi akcentami pasteli, o które zadbała  firma Papillon jak i
delikatne dodatki, pokój ten stał się azylem w którym Alicja znajduje,
komfort i czuje się w nim szczęśliwa.

Dlatego nawiązując do bliskości z naturą , dałam to co daje nam przyroda – czyli drewno, które idealnie wkomponowały się w niewielką przestrzeń mieszkalną Alicji, a którego w pokoju jest trochę. Efekt drewna w połączeniu z burzą jasnych dodatków dało efekt nieprzemijającej elegancji …

A Wam jak podoba się pokój ? 🙂

 

10

11

15

37

17

21

22

23

2

4

8

24

25

46

DSC02778

27

32

45

47

3

43

 

DSC02763

non

DSC02813

kok

 

 

  • FOTEL                               –  WESTWING
  • POŚCIEL                           –  PAPILLON
  • ??ÓŻKO Z PALET             – DIY
  • PÓ??KI   ZE SKRZYNEK – DIY
  • DODATKI DO POKOJU   – IKEA, HOME&YOU ,PEPCO, DUKA
  • POMPONY                         – MISS POMPON

 

Related Posts

btt