Witaj na Bobofashion

Bądź Piękna na Wiosnę cz.3

By Ewelina Krajewska

Posted in , , | Tags : , , , ,

 

 

Witam,

Dziś kolejny odcinek naszej pięcio-etapowej pielęgnacji – TONIZOWANIE. Niezwykle ważny etap odpowiedzialny za wchłanianie kolejnych nakładanych produktów oraz naturalną barierę ochronną skóry.

Dla mnie przed „Erą Mary Kay” produkt kompletnie tajemniczy i zbędny ???. Na szczęście znalazł się na mojej drodze i dziś wyglądam o niebo lepiej. Tonik może odświeżać, nawilżać, matować, nawet dostarczać skórze składników regenerujących – jak na przykład Nawadniająco-odświeżający płyn TimeWise z kwasem hialuronowym Mary Kay.

Jednak najważniejszym zadaniem toniku jest przywracanie skórze odpowiedniego odczynu (pH). Bez przywrócenia naturalnej bariery ochronnej, nasza skóra nie jest zdolna nic wchłonąć. Wszystkie składniki aktywne zawarte w serum i kremach zwyczajnie się utlenią zanim będą miały możliwość przeniknięcia do skóry właściwej, jeśli nasza skóra będzie źle przygotowana, dlatego stosowanie toniku w regeneracji i leczeniu skóry jest tak ważne.

Odczyn skóry– waha się w zależności od miejsca na ciele i wieku . Jest zależny od wydzielanego potu i łoju. Dzięki kwaśnemu odczynowi powierzchnia skóry broni się przed zasiedlaniem przez patologiczne grzyby i bakterie, których obecność mogłaby spowodować zachwianie naturalnej równowagi mikrobiologicznej powierzchni naskórka, a przez to schorzenia dermatologiczne.

Naturalne warunki powierzchni naskórka ulegają zachwianiu najczęściej poprzez niewłaściwą pielęgnację.”

W mojej codziennej pielęgnacji używam mleczka 3w1 TimeWise, które myje, delikatnie złuszcza i tonizuje skórę. Jednak, gdy nakładam maseczki lub używam tylko mleczka do mycia twarzy dodatkowo stosuję tonik z linii Botanical Effects by Mary Kay – jest w spraju i dlatego go uwielbiam. Rozpylam go na twarz delikatną mgiełką i oklepuję rękoma – natychmiast jestem orzeźwiona! Ten wyjątkowy tonik występuje w wersji do cery mieszanej i tłustej (działa antyseptycznie i spowalnia wydzielanie serum) oraz normalnej i suchej, którego właśnie używam gdyż dodatkowo oprócz swej podstawowej roli, doskonale łagodzi podrażnienia i koi skórę, dzięki składnikom roślinnym: nasionom lnu i ekstraktowi z morskiej brunatnicy, które są źródłem kwasów tłuszczowych niezbędnych do nawilżania skóry.Nie zawiera alkoholu, sztucznych barwników i dodatkowych nut zapachowych.

Przez ostatnie gorące dni testowałam go jako odświeżenie w ciągu dnia zamiast wody termalnej – jestem przekonana, że sprawdzi się też na plaży – Pamiętajcie jednak, aby po kąpieli w słonej wodzie opłukać twarz w słodkiej i dopiero wtedy zaaplikować tonik.

Kilka wskazówek na koniec:

  1. Zawsze po zmyciu twarzy wodą stosuj tonik, gdyż woda także zaburza PH naszej skóry,

  2. Tonik przywraca naturalną barierę ochronną skóry i odpowiada za wchłanianie się kolejnych nakładanych preparatów

  3. Koi i łagodzi podrażnienia

  4. Używaj nawet kilkakrotnie w ciągu dnia! Zwłaszcza, gdy jesteś na słońcu lub pracujesz w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Wybierz tonik odpowiedni dla Ciebie i stosuj codziennie ???.

Zachęcam do zapoznania się z innymi preparatami z linii Botanical Effects na stronie Joanny

www.marykay.pl/joanna.krajewska.kula zwłaszcza osobom o bardzo wrażliwej cerze.

mary_kay_botanical_effects_freshen_toner

29073_004_MoistureRenewSoftener_TNAP_Z2

 

 

btt