Witaj na Bobofashion

BENIHANA – Restauracja przyjazna dzieciom ….

By Ewelina Krajewska

Posted in | Tags : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nowy styl i nowa jakość, oraz dużo, dużo zabawy przeplatane są z teatralnym wręcz przygotowaniem gorących posiłków przez kucharza, na żywo przy stole gościa, taki klimat gości w nowo otwartej Warszawskiej – restauracji Banihana.

Warszawska restauracja Benihana znajduje się w nowo otwartym budynku Cosmopolitan na ul. Twardej i jest ona pierwszym lokalem tej amerykańskiej sieci w Polsce. Pomimo, że sieć ma rodowód amerykański, jednak założycielem był japoński zawodnik sumo Hiroaki „Rocky” Aoki, który w 1964 r. w Nowym Yorku założył pierwszą restaurację pod tą nazwą. Obecnie sieć Benihana liczy ponad 130 placówki i obecna jest w 25 krajach świata, gdzie specjalizuje się w kuchnii Japońskiej w szczególności sushi i tappanyaki. Na szczególną uwagę zasługuje widowiskowa metoda tappanyaki, podczas której kucharz przygotowuje dania na metalowej podgrzewanej płycie tepann żonglując przy tym praktycznie wszystkim co ma pod ręką.

My, ostatnio skorzystaliśmy z zaproszenia nas na obiado – kolację  do tej właśnie restauracji. Cała restauracja podzielona jest na 4 strefy; kids zone, lounge, chillout i teppanyaki z 8 kamiennymi stołami tappanyaki oraz oddzielnym VIP room-em ze stołem tappanyaki dla 10 osób. Miłego zaskoczenia doznaliśmy jednak w strefie dla dzieci, gdzie przez cały czas dziećmi zajmowała się z animatorka. Jest to chyba jedna z niewielu restauracji w Warszawie, gdzie już w fazie planowania wyznaczono strefę dla maluszków. Jak na kuchnie japońską przystało menu ułożone jest w tymże właśnie klimacie, gdzie prym wiodą ryby i owoce morza. W menu znaleźć możemy również wyśmienite potrawy z kurczakiem i wołowiną w roli głównej. Dla dzieci, przygotowana jest specjalna karta menu w której nie mogło zabraknąć kurczaka z frytkami i łososia z ryżem.

Benihana to niewątpliwie restauracja uniwersalna, gdzie można czas spędzić rodzinnie, ale również biznesowo oraz niezobowiązująco – ot tak żeby skosztować z wspaniałej orientalnej kuchni. Na uwagę zasługują również kucharze, bez których Benihana nie była by w tym miejscu w którym jest obecnie. Są to ludzie jednocześnie zabawni jak i profesjonalni w tym co robią, a robią naprawdę wiele.Są to swego rodzaju showmani, dzięki którym przedstawienie trwa. Naszym był JOE – chyba najbardziej rozśpiewany i wygadany Filipińczyk jakiego spotkałam. Czym była by restauracja japońska bez sake, my skusiliśmy się na sake gazowane – naprawdę dobra rzecz.

Będąc przy barze mogę powiedzieć, że mają tu naprawdę niezły wybór japońskich whisky, sake oraz japońskich likierów. Uwieńczeniem tak zacnego wieczoru były desery w moim przypadku Creme Brulee jak i Alicji z Japońskiej, zielonej herbaty Matcha – przepyszny, zresztą jak wszystko co jedliśmy było i jest godne polecenia. 🙂

Bez wątpienia atmosfera i klimat jaki tam panuje sprawia, że każdy kto raz odwiedził to miejsce, prędzej czy później odwiedzi je ponownie. 🙂

 

CHCECIE SPRAWDZIĆ ?

DLA NASZYCH FANÓW NA HASŁO ” BOBOFASHION” OTRZYMACIE 10% RABATU ODLICZONEGO OD RACHUNKU 🙂

 

 

 

3

9

4

15

79

75

20

21

4

5

13

 

56

26

28

 

 

66a

39

43

42

38

31

 

33

37

41

44

47

46

18

19

35

44

52

53

86

64

90

 

57

58

80

71

76

77

78

88

82

85

85B

1

95

99

7

32

27

16

 

  • RESTAURACJA BENIHANA

Related Posts

  • salus salus

    Fajna sprawa.. U Nas niedawno pojawił się wpis o dzieciach w restauracji.. zapraszamy również

btt