Witaj na Bobofashion

Higiena rąk u najmłodszych …

By Ewelina Krajewska

Posted in , | Tags : , , , , , , ,

 

      Edukacja nas od najmłodszych lat jest o tyle ważna, że daje nam wiedzę i rodzi pewne nawyki. Praktycznie nie ma granic edukacji, gdyż już od noworodka ludzki organizm zapamiętuje pewne zachowania rozróżniając je i przyswajając te korzystne dla siebie.

Ja moją Ale staram się edukować na każdym kroku – tłumaczyć, pokazywać, dawać przykład. Ważnym, jak nie najważniejszym elementem w edukacji dzieci, przynajmniej w początkowej fazie, jest dbanie o przestrzeganie higieny.

    Dziecko w wieku 3+ lat powinno już mieć przyswojoną takową wiedzę, jak ważne jest codzienne mycie zębów oraz częste mycie rąk. Dlatego ważne jest by opiekunowie również o tym pamiętali. Istotne w tym wszystkim jest sam sposób mówienia o tych czynnościach jak mycie. Pokazanie korzyści jakie z tego stanu mogą wyniknąć, ale również pokazanie pewnych zagrożeń którymi brak przestrzegania może skutkować. Oczywiście niekiedy trudno jest przekonać naszego maluszka, że rączki które z pozoru są czyste należy po spacerze, zabawie, toalecie umyć. Bakterie, zarazki, drobnoustroje, itp. niekoniecznie muszą być „przyjaciółmi” naszych dzieci – przyjacielem niech stanie się mydło i woda. Nauczmy się zapobiegać infekcjom, wirusom właśnie poprzez częste mycie rąk . Dzięki kampanią takim jak ta, firmy Carex Polska możemy mieć nadzieję, że przekaz o sposobie i konieczności mycia rąk trafi do wszystkich, którzy tej edukacji jeszcze wymagają.

Przykładem niech będzie filmik https://www.youtube.com/watch?v=c7jG6ZJzKSc

Lecz nie tylko sposób mycia jest istotny, ważne jest systematyczność i to czym taką czynność wykonujemy. Obecnie naukowcy wytaczają coraz to nowe, bardziej skuteczne i przyjazne naszemu ph „działa” w postaci kremów, żeli, kostek, proszków do mycia. Jak widać w tej walce z roku na rok odnosimy znaczne postępy lecz daleko nam jeszcze do pełnej viktorii, gdyż ogromny problem dotyczący braku higieny tkwi w krajach Azji, Afryki i Ameryki Południowej, gdzie za przekazem edukacyjnym musi iść również wsparcie finansowe. Według UNICEF co roku 3,5 mln dzieci umiera z powodu powikłań wynikających z niemycia rąk. Straszne? No właśnie, dlatego zapobiegajmy i dlatego myjmy ręce przynajmniej kilka razy dziennie.

mojemoje kkkk

*post sponsorowany

Related Posts

  • Sylwia Smolińska

    mycie rączek jest bardzo ważne, ja na szczęście nie muszę przypominać, córeczka chętnie poucza również inne dzieci jakie to ważne sczególnie dla ich zdrowia 🙂

btt