Witaj na Bobofashion

Z wizytą w ToZo Cafe

By Ewelina Krajewska

Posted in , , | Tags : , , , , , , ,

 

Czas, dla jednych bardzo cenny, dla innych bezużyteczny. Jednak najważniejsze jest to by go dobrze spożytkować. Oczywiście chwile z rodziną i przyjaciółmi zaliczają się do tych najcenniejszych i jeśli byśmy mogli wydłużali byśmy je w nieskończoność. Oczywiście, każdy rodzic wie, że czas, to jest to czego od narodzin dziecka zawsze mu brakuje. Poza tym dochodzi do tego jeszcze pewien styl życia – można by rzec nowoczesnego, szybkiego, którego jesteśmy „ofiarami” dlatego coraz mniej go mamy.

Kilka dni temu, byłam w pewnym lokalu na Warszawskiej Woli, gdzie czas mój i Ali był naprawdę dobrze spożytkowany. Miejscem tym jest lokal w pobliżu Parku Moczydło o dziwnie brzmiącej nazwie„ToZo Cafe”. Został on założony przez dwie młode mamy Wiole i Agnieszkę. Jest to miejsce z domową atmosferą stworzone z myślą o dzieciach i ich rodzicach.

Specjalnie dla najmłodszych stworzona została kreatywna przestrzeń w której dzieci mogą zarówno bawić się jak i uczestniczyć w rozwijających się zajęciach i warsztatach m.in. umuzykalniających, ogólnorozwojowych czy językowych. Są również wydarzenia specjalne jak spotkania z baśniami z różnych stron świata (np. baśnie skandynawskie czy afrykańskie) ilustrowane magiczną muzyką na żywo spodobają się nie tylko dzieciom…

Jeśli chodzi o rodziców lub osoby starsze, takie mogą wykorzystać jakże cenne chwile by popracować lub zrelaksować się, czytając np. różne książki z biblioteczki przygotowanej tu specjalnie dla gości, a wszystko to w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu.

No, ale jest to przecież lokal z przeznaczeniem gastronomicznym, dlatego w menu oprócz znakomitej kawy znajdziemy m.in.: śniadania, lunche, świeże kanapki oraz panini, koktajle, smoothies a także naleśniki.

Aktualnie ToZo Cafe przygotowuje dla swych klientów nową odsłonę swojego menu, którą będzie można poznać od września. Dodam, że będzie bardzo zdrowo. Jeśli jesteśmy przy zdrowiu to nadmienię jeszcze, że lokal ToZo Cafe już promuje zdrowe i polskie produkty. Jako pierwsza kawiarnia na Woli dołączyła do projektu Locavore Polska, gdzie poprzez serwis www.lokalnyrolnik.pl można zamówić drogą ekologiczną, świeże produkty, m.in. warzywa, owoce, soki, nabiał itp., pochodzące od polskich rolników. Zamówienia takie można odebrać w każdy piątek w ToZo Cafe . W lokalu oprócz napojów zimnych i gorących, serwowane są również napoje alkoholowe jak chociażby wina oraz wyjątkowe i niespotykane piwa regionalne.

Czas jaki pozostawimy w tak przyjemnym miejscu, a wierzcie mi można się „zasiedzieć” – nie będzie na pewno czasem straconym – wręcz przeciwnie.

Jako, że lokal ToZo Cafe na stałe współpracuje min. z Ośrodkiem Kultury na Woli i nie boi się kolejnych wyzwań, Agnieszka i Wiola zaprosiły mnie do współpracy przy organizacji w tym zacnym miejscu mini pokazu mody, dla najmłodszych opatrzonego stylizacjami z kolekcji Bobofashion by Ewelina Krajewska .

Dodatkowo przemiłe właścicielki Agnieszka i Wiola wygospodarowały dla kolekcji Bobofashion by Ewelina Krajewska miejsce na Showroom, gdzie prezentowane będą w ciągłej ekspozycji propozycje moich stylizacji. Na koniec dodam, że nazwa lokalu „ToZo Cafe” pisana jest oczywiście prawidłowo, po prostu są to pierwsze wyrazy imion córek właścicielek Tosi i Zosi – jakże by inaczej.

Ja jedynie mam nadzieję i ciche życzenie, że czas jaki poświęcacie na „bycie” z nami będzie należał do tych dobrze spożytkowanych.

1

2

4 (1)

5

6

8

Kawiarnia – ToZo Cafe 

Fotografia – BABY LENS

 

Related Posts

  • Świetne miejsce! Bardzo żałuję, że u nas nie ma takiego miejsca (ani jednego!, które jest nastawione na wizyty z dziećmi). Kiedyś była jedna kawiarnia, kącik dla dzieci był mały, ale był. Lubiłam tam chodzić. Ale po kilku miesiącach kawiarnię zlikwidowano 🙁

btt